Select Page

Miha Šimenc je vknjižil 8 točk svetovnega pokala za 23. mesto v prostem šprintu. Teklo se je ob Labi v nemškem mestu Dresden, prvič kot prizorišče tekem svetovnega pokala.

Že v kvalifikacijah je Miha tekel dobro in dosegel 24. čas. Janez lampič pa zelo dobro 12. mesto. V bojih na izpadanje pa Miha ni imel sreče, padel po tem, ko mu je bila pot prekrižana in tako osvojil končno 23. mesto. Slišalo se je, da je bil precej jezen. Lampič je bil 21. Tekla sta tudi Prosen in Dolar, osvojila sta 36. in 58. mesto. V finale so se uvrstila tudi vsa dekleta, najboljša  7. je bila Alenka Čebašek.

V nedeljo je bil na vrsti ekipni sprint. Slovenijo so zastopale kar štiri ekipe, po dve med dekleti in fanti. V finalu sta tekli Čebaškova in Fabijanova, zasedle sta odlično peto mesto. Naša najboljša fanta Miha in Janez, sta v polfinalu osvojila  9. mesto, na koncu sta zasedla zelo dobro 17. mesto med 26 pari. BRAVO, super vikend je za tabo in za nami!

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)