Select Page

Slovenski tekači so na olimpijskih igrah tekmovali še v ekipnem sprintu v prostem koraku.

Začnimo z moškimi, če smo malo navijaški. MIHA Šimenc, naš Miha, in Janez Lapič sta se  pomerila v kvalifikacijah, kjer je nastopilo 28 ekip. Tehnika je bila prosta, kar zelo ustreza našemu tekmovalcu. Tekla sta v prvi skupini skupaj z Rusi, Švedi, Finci, Nemci…,  in dosegla solidno 11. mesto. Nekaj časa sta držala uvrstitev v deseterico, katero je priključil Miha po nesrečni prvi menjavi, ko sta zlomila palico, a jima je v zadnji predaji zmanjkalo moči. BRAVO fanta!

Pred tem, ob 9:00 pa je bil že štart deklet. V prvi skupini sta naše barve zastopali Alenka Čebašek in Anamarija Lampič, tekli sta skupaj tudi z Norvežankama, ki sta suvereno zmagali, naši dekleti pa sta se s tretjim mestom po člasu uvrstili v finali boj. Tam pa sta tekli zelo suvereno in kljub padcu Anemarije osvojili odlično 6. mesto. BRAVO punci!

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)