Select Page

Sobota je bil dan za prosti sprint. Tako za točke Svetovnega kot točke Pokala Geoplin. Najboljši tekači na svetu se  merijo v Seefeldu (AUT) tudi s slovenskimi tekači. Ob 12:00:30 je štartal MIHA Šimenc v kvalifikacijah med 92 tekmovalci. In zasedel odlično 32. mesto. Za dobre pol sekunde je zaostal za uvrstitvijo v izločilne boje. To so vsekakor dobri obeti za prihajajoče olimpijske igre. Štiri dekleta so se uvrstila naprej s časi v zgornji polovici uverščenih v izločilne boje, tekmovanje pa zaklučile tri med prvo deseterico: 7. Fabijanova, 8. Višnarjeva in 10. Lampičeva.

Na Rogli pa v organizaciji TSK Jub Dol prav tako prosti sprint. Med članicami je zmagala Anja Žavbi Kunaver, Bor Grdadolnik je osvojil 3. mesto med člani. Starejši mladinci so se izkazali z dvema mestoma na stopničkah: 2. Luka Hladnik, 3. Dejan Hladnik. Za nameček pa še 5. mesto za Jurija Smoleta. Pri mlajših mladincih-ah pa 4. Atila Peček oz. 6. Ana Smole. Pa še otroci: 2. mesto za Saro Pavlin pri ml. deklicah in zmaga za Iva Nagodeta pri cicibanih. rezultati

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)